Legalne kasyna w Polsce

W Polsce istnieją obecnie 43 licencjonowane kasyna. Większość z nich oferuje zakłady sportowe, zakłady o stałych kursach oraz automaty do gry. Kasyna internetowe są jednak nadal monopolem państwa. Mimo to, niektóre zagraniczne kasyna internetowe otrzymały pozwolenie na działalność w Polsce. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z polskim prawem hazardowym, oto kilka pomocnych wskazówek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o legalnych kasynach w Polsce. Poniższe akapity zawierają przegląd tego, czego możesz się spodziewać.

Gry hazardowe online są monopolem państwowym
Rząd Polski utrudnił działalność kasyn online w Polsce, wprowadzając państwowy monopol na zakłady sportowe i gry w kasynach online. Polskie prawo wymaga, aby zakłady sportowe posiadały licencję rządową, a na terytorium kraju nie może działać więcej niż jeden automat na 1000 osób. Ponadto reklama i promocja gier hazardowych w Internecie podlega odrębnym regulacjom prawnym. Zakazane są zakłady wzajemne, a operatorzy internetowi nie mogą oferować klientom kredytów.

Polski rząd reguluje branżę hazardową ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych online, ale była ona kilkakrotnie nowelizowana. Ostatnio ustawą z 15 grudnia 2016 r. zmieniono ustawę o grach hazardowych, wyłączając z niej zakłady wzajemne i loterie promocyjne. Polskie prawo wprowadziło także agresywne kary dla zagranicznych operatorów prowadzących działalność hazardową - maksymalna grzywna wynosi 4 miliony dolarów, a kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Polskie prawo nie zakazuje gier hazardowych w Internecie, ale ogranicza wysokość wygranych pieniężnych. Jest to problem o tyle istotny, że nagrody pieniężne powinny być wypłacane w sposób zachęcający do legalnego hazardu. Stawki podatkowe nie są jednolite, ale różnica między tymi dwoma rodzajami hazardu jest myląca i sprzyja szarej strefie. Dopóki nagrody pieniężne są sprawiedliwe, dopóty hazard będzie w Polsce popularny.

W Polsce są 43 licencjonowane kasyna
W Polsce są 43 licencjonowane kasyna. Większość z nich mieści się w hotelach i działa do wczesnych godzin rannych. Jest jednak kilka takich, które są otwarte przez całą dobę. Największym kasynem w Polsce jest Casino Hotel Marriott w Warszawie. Orbis jest kolejnym dużym operatorem kasyn w kraju. Większość kasyn w Polsce działa do północy, ale są też takie, które są otwarte przez cały dzień i noc. Jeśli odwiedzisz ten kraj, upewnij się, że grasz odpowiedzialnie!

Rynek gier hazardowych w Polsce reguluje ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Od tego czasu wprowadzono do niej kilka poprawek, ale ostatnia z nich wyłącza loterie promocyjne i zakłady wzajemne. Totalizator Sportowy, spółka Skarbu Państwa, organizuje również gry hazardowe w Internecie. Oferuje automaty do gier, ruletkę i inne gry karciane. Ustawa zawiera również wymagania dotyczące uzyskania zezwolenia.

Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu 2017 r., miesiąc po rozszerzeniu gier hazardowych online w Polsce. Być może uchwyciło ono graczy, którzy jako pierwsi zaczęli korzystać z nowych technologii lub sięgać po nowe gry. Niezależnie od swoich ograniczeń, badanie ujawnia silny związek między korzystaniem z internetu a korzystaniem z gier hazardowych online. Wyniki te zaprzeczają również hipotezie, że gracze poszukują nowych rodzajów gier hazardowych. Większość Polaków korzysta jednak z Totalizatora Lotto i Totalizatora Sportowego, które są popularnymi formami gier hazardowych online.

Automaty do gier są dozwolone tylko w kasynach
W Polsce automaty do gier są dozwolone tylko w 10 najlepszych legalnych kasyn do grania, o ile ich właścicielem jest państwo. Jedyną inną formą hazardu jest poker, który nadal jest nielegalny. Mimo to gry hazardowe w Internecie stają się popularną rozrywką. W niedalekiej przyszłości nowe prawo pozwoli na oferowanie automatów do gry w prywatnych lokalach. Jednak obowiązujące przepisy nie ułatwiają pracy operatorom.

Funkcjonowanie automatów do gry w kasynach reguluje polska ustawa o grach hazardowych. W kasynie państwowym można uruchomić tylko automaty do gry, przy czym jeden automat musi przypadać na 1000 mieszkańców. Firmy oferujące gry hazardowe online w Polsce muszą również uzyskać licencję na podstawie Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ponadto, firmy prywatne mogą oferować jedynie zakłady wzajemne i loterie. Rząd stara się ograniczyć gry hazardowe online, ale prawdopodobnie tylko zaszkodzi to branży.

Pomimo ustawy, w kraju nadal panuje silna preferencja dla kasyn. Polska ma do zaoferowania wiele historii i przyrody, ale jest też popularnym celem podróży turystycznych. W najnowszej historii kraju miało miejsce wiele trudnych wydarzeń, ale obywatele zachowali instynkt do rozrywki. Rozrywka jest dla nich równie ważna jak edukacja i dobra dieta. Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, w których wprowadzono przepisy dotyczące kasyn.